RYCHLÝ KONTAKT

Eurocamp BARBORA

Oldřichov u Duchova
(okres Teplice)

Tel 1: +420 606 648 898
Tel 2: +420 607 773 569
Email:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

mapa

Kompletní kontaktní informace

nádržVodní nádrž Barbora vznikla v 70.letech zatopením povrchového lomu Barbora.Vodní plocha má rozlohu 65 hektarů s hloubkou téměř 70 m. Právě díky této hloubce je samočisticí schopnost této vodní plochy tak velká, že nehrozí výskyt sínic a čistota vody je přirovnávána k moři. Díky všem těmto výhodám je tato nádrž hojně navštěvována lidmi nejen z Teplicka a Ústeckého regionu, ale postupně i turisty z celé republiky a zahraničí.

Tím, že lom byl zatopen již téměř před půl stoletím, se postupně zazelenaly břehy této vodní plochy a vyrostl zde listnatý les, který obepíná Barboru ze 70 % délky jejího břehu.

Hlavní pláž má délku cca 500 m a je celá travnatá. Eurocamp Barbora se nachází uprostřed této pláže a vzdálenost od břehu je 20 m. Tato vodní plocha je hojně využívána jachtaři a windsurfaři, kteří díky příznivému větru mohou využívat naplno tuto nádhernou vodní plochu.

Několikrát do roka se zde pořádají jachtařské závody a svojí loděnici má zde agilní klub vodních sportů - Jacht klub Duchcov.

Díky čistotě vody zde vyrostlo i potápěčské středisko, kde se  provádí nejen kurzy potápění, ale i různá cvičení všech záchranářských složek.
Tím, že Barbora je již tak dlouho zatopena, tak se postupně z „mrtvé“ vody stává vyhlášené centrum rybářů, kteří na zalesněných březích čekají na svůj kapitální rybí úlovek. Kromě kaprovitých ryb se zde nachází všechny druhy dravých ryb.

Nejkrásnější je zde ovšem plavání v jakoukoliv denní dobu. Samozřejmě s vrcholem dne –západem slunce. Ten, kdo nemá moc dobrý pocit z velké hloubky pod sebou, může plavat podél břehu a i tak vychutnávat čistotu vody Barbory, kdy viditelnost je min. do 5-ti metrů hloubky.
Pro všechny návštěvníky Eurocampu Barbora je vstup na pláže zdarma.